Sumida Corporation CDRH127-7R6NC
CDRH127-7R6NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127-7R6NC
Brief Description
FIXED IND 7.6UH 5.9A 20 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH127-7R6NC.pdf
Availability of CDRH127-7R6NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127-7R6NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127-7R6NC
Internal Part NumberEIS-CDRH127-7R6NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance7.6µH
Tolerance-20%, +40%
Current Rating5.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127-7R6NC
Related LinksCDRH12, CDRH127-7R6NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127-7R6NC Details Description
Related parts for CDRH127-7R6NC
RES SMD 68.1 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY 15A 250V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 324K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 120A D1 datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/50A DC datasheet.pdf