Sumida Corporation CDRH127/LD-270MC
CDRH127/LD-270MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127/LD-270MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 4.2A 41.6 MOHM
Datasheet Download
CDRH127/LD-270MC.pdf
Availability of CDRH127/LD-270MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127/LD-270MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127/LD-270MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127/LD-270MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating4.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)41.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127/LD-270MC
Related LinksCDRH127/, CDRH127/LD-270MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127/LD-270MC Details Description
Related parts for CDRH127/LD-270MC
RES SMD 4.7KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER BP 270POS 9COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
LED ARRAY 810LM WARM WHT datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 0.316A SOT89-3 datasheet.pdf
350 TB SOCKET VER B/TYPE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf