Sumida Corporation CDRH127/LD-331MC
CDRH127/LD-331MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127/LD-331MC
Brief Description
FIXED IND 330UH 1.2A 471 MOHM
Datasheet Download
CDRH127/LD-331MC.pdf
Availability of CDRH127/LD-331MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127/LD-331MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127/LD-331MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127/LD-331MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)471 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127/LD-331MC
Related LinksCDRH127/, CDRH127/LD-331MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127/LD-331MC Details Description
Related parts for CDRH127/LD-331MC
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 1% 500V 2220 datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64LGA datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.25A SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 427MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf