Sumida Corporation CDRH127/LD-680MC
CDRH127/LD-680MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127/LD-680MC
Brief Description
FIXED IND 68UH 2.6A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH127/LD-680MC.pdf
Availability of CDRH127/LD-680MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127/LD-680MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127/LD-680MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127/LD-680MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating2.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127/LD-680MC
Related LinksCDRH127/, CDRH127/LD-680MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127/LD-680MC Details Description
Related parts for CDRH127/LD-680MC
IC RLY PHOTOVO 400V 120MA 6-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 2.18A 33 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
OUTLET NEMA5-15R SNAP-IN DUPLEX datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 80V 250A CHASS datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
26POS M HD CRIMP BODY 4-40 datasheet.pdf
PACT RCP-4000A-1A-D190 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf