Sumida Corporation CDRH127/LDNP-681MC
CDRH127/LDNP-681MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127/LDNP-681MC
Brief Description
FIXED IND 680UH 850MA 1.13 OHM
Datasheet Download
CDRH127/LDNP-681MC.pdf
Availability of CDRH127/LDNP-681MC
QUANTITY
CDRH127/LDNP-681MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127/LDNP-681MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127/LDNP-681MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127/LD
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.13 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127/LDNP-681MC
Related LinksCDRH127/L, CDRH127/LDNP-681MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127/LDNP-681MC Details Description
Related parts for CDRH127/LDNP-681MC
FIXED IND 374UH 200MA 2.7 OHM datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 12POS .100 TIN datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR26S/AE26G/CPC26S datasheet.pdf
TIP CHISEL 2.4MM FOR TS 550/600 datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -44DB datasheet.pdf
RES 0.196 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
STEEL INTERM CAR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
RES 25 OHM .3W .02% RADIAL datasheet.pdf