Sumida Corporation CDRH127C/ANP-180MC
CDRH127C/ANP-180MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-180MC
Brief Description
FIXED IND 18UH 3.5A 25.4 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-180MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-180MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-180MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-180MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-180MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127C/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±20%
Current Rating3.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-180MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-180MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-180MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-180MC
KIT EVAL PCB FOR AD10242 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A MFLAT datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf