Sumida Corporation CDRH12D58/ANP-180MC
CDRH12D58/ANP-180MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D58/ANP-180MC
Brief Description
FIXED IND 18UH 2.9A 38 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D58/ANP-180MC.pdf
Availability of CDRH12D58/ANP-180MC
QUANTITY
CDRH12D58/ANP-180MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D58/ANP-180MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D58/ANP-180MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D58/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±20%
Current Rating2.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)38 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D58/ANP-180MC
Related LinksCDRH12D58, CDRH12D58/ANP-180MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D58/ANP-180MC Details Description
Related parts for CDRH12D58/ANP-180MC
BATT BACKUP 450VA 3OUT 120V datasheet.pdf
IC INVERT HEX SCHM 5VIN 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC P600 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 27K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUG 5V SMT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 143MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT PINS datasheet.pdf