Sumida Corporation CDRH12D58/ANP-220MC
CDRH12D58/ANP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D58/ANP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.7A 42 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D58/ANP-220MC.pdf
Availability of CDRH12D58/ANP-220MC
QUANTITY
CDRH12D58/ANP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D58/ANP-220MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D58/ANP-220MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D58/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.7A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)42 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D58/ANP-220MC
Related LinksCDRH12D58, CDRH12D58/ANP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D58/ANP-220MC Details Description
Related parts for CDRH12D58/ANP-220MC
RES SMD 11 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN SCKT 24POS DELTA W/O INS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
THERMAL PAD TUBE 13.5X25X0.3MM datasheet.pdf
HANDLE 14HP VME PLASTIC BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CERTICRIMP 2,SAHT MR datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 390K OHM 16SOIC datasheet.pdf