Sumida Corporation CDRH2D09CNP-1R5NC
CDRH2D09CNP-1R5NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH2D09CNP-1R5NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.35A 88 MOHM
Datasheet Download
CDRH2D09CNP-1R5NC.pdf
Availability of CDRH2D09CNP-1R5NC
QUANTITY
CDRH2D09CNP-1R5NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH2D09CNP-1R5NC
Internal Part NumberEIS-CDRH2D09CNP-1R5NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH2D09C
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±25%
Current Rating1.35A
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)88 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH2D09CNP-1R5NC
Related LinksCDRH2D09, CDRH2D09CNP-1R5NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH2D09CNP-1R5NC Details Description
Related parts for CDRH2D09CNP-1R5NC
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
IC CTLR HOTSWAP HV AUTO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 70A 577W TO247 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 11 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf