Sumida Corporation CDRH2D18/HP-4R7NC
CDRH2D18/HP-4R7NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH2D18/HP-4R7NC
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.2A 140 MOHM
Datasheet Download
CDRH2D18/HP-4R7NC.pdf
Availability of CDRH2D18/HP-4R7NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH2D18/HP-4R7NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH2D18/HP-4R7NC
Internal Part NumberEIS-CDRH2D18/HP-4R7NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH2D18/HP
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating1.2A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH2D18/HP-4R7NC
Related LinksCDRH2D18, CDRH2D18/HP-4R7NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH2D18/HP-4R7NC Details Description
Related parts for CDRH2D18/HP-4R7NC
IC MCU 8BIT 16KB OTP 40DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL 333KSPS 24-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
AM60038-4 UPPER KNIFE datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf