Sumida Corporation CDRH3D14/HPNP-1R5NC
CDRH3D14/HPNP-1R5NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D14/HPNP-1R5NC
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.85A 76 MOHM
Datasheet Download
CDRH3D14/HPNP-1R5NC.pdf
Availability of CDRH3D14/HPNP-1R5NC
QUANTITY
CDRH3D14/HPNP-1R5NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D14/HPNP-1R5NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D14/HPNP-1R5NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D14/HP
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±25%
Current Rating1.85A
Current - Saturation2.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)76 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D14/HPNP-1R5NC
Related LinksCDRH3D14/, CDRH3D14/HPNP-1R5NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D14/HPNP-1R5NC Details Description
Related parts for CDRH3D14/HPNP-1R5NC
CONN FFC BOTTOM 53POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 200MA 2 OHM TH datasheet.pdf
RES 536 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
SYPCEM CABLE HAN-BRID/CU MET datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO213AB datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 10% 440VAC QC datasheet.pdf