Sumida Corporation CDRH3D18NP-2R2NC
CDRH3D18NP-2R2NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D18NP-2R2NC
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 2A 63 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH3D18NP-2R2NC.pdf
Availability of CDRH3D18NP-2R2NC
QUANTITY
CDRH3D18NP-2R2NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D18NP-2R2NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D18NP-2R2NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D18
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)63 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D18NP-2R2NC
Related LinksCDRH3D18, CDRH3D18NP-2R2NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D18NP-2R2NC Details Description
Related parts for CDRH3D18NP-2R2NC
CONN PLUG 13POS FEMALE CRIMP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 14SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 13MHZ TAG datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
AM60038-5 LOWER KNIFE datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE THREADED 1POS datasheet.pdf
CAP CER 820PF 500V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf