Sumida Corporation CDRH3D18NP-4R7NC
CDRH3D18NP-4R7NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D18NP-4R7NC
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.35A 107.5 MOHM
Datasheet Download
CDRH3D18NP-4R7NC.pdf
Availability of CDRH3D18NP-4R7NC
QUANTITY
CDRH3D18NP-4R7NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D18NP-4R7NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D18NP-4R7NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D18
PackagingDigi-Reel®
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating1.35A
Current - Saturation1.35A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)107.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D18NP-4R7NC
Related LinksCDRH3D18, CDRH3D18NP-4R7NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D18NP-4R7NC Details Description
Related parts for CDRH3D18NP-4R7NC
TRIMMER 500K OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPST-NO LONG WIRE datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 M32 datasheet.pdf
INPUT MODULE DC 18MA 5VDC datasheet.pdf
CONN PIN CRIMP 20-24AWG RED datasheet.pdf
CABLE RJ45 2M IND PLUG-PLUG datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 LW SN/PB datasheet.pdf
CABLE FOR ST4 RECEIVER 15M datasheet.pdf
A4 MG 900W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 55W datasheet.pdf