Sumida Corporation CDRH3D28NP-330NC
CDRH3D28NP-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D28NP-330NC
Brief Description
FIXED IND 33UH 630MA 481 MOHM
Datasheet Download
CDRH3D28NP-330NC.pdf
Availability of CDRH3D28NP-330NC
QUANTITY
CDRH3D28NP-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D28NP-330NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D28NP-330NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D28
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating630mA
Current - Saturation580mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)481 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D28NP-330NC
Related LinksCDRH3D28, CDRH3D28NP-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D28NP-330NC Details Description
Related parts for CDRH3D28NP-330NC
POT 500 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 58.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER 4POS 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 850MA 470 MOHM datasheet.pdf