Sumida Corporation CDRH40D18ANP-330NC
CDRH40D18ANP-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH40D18ANP-330NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 310MA 1.175 OHM
Datasheet Download
CDRH40D18ANP-330NC.pdf
Availability of CDRH40D18ANP-330NC
QUANTITY
CDRH40D18ANP-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH40D18ANP-330NC
Internal Part NumberEIS-CDRH40D18ANP-330NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH40D18/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±30%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.175 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH40D18ANP-330NC
Related LinksCDRH40D18, CDRH40D18ANP-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH40D18ANP-330NC Details Description
Related parts for CDRH40D18ANP-330NC
RES SMD 0.006 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 4POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLACK 6"L X 3.25"W datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER datasheet.pdf
IC OP AMP ADSL/ADSL2 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6R 25C ADV MATE CHEV datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS SMT GOLD datasheet.pdf
MICRO 51C S 20" YEL FLOAT datasheet.pdf
256M MDDR X16 166MHZ 65NM datasheet.pdf