Sumida Corporation CDRH4D14HPNP-1R8NC
CDRH4D14HPNP-1R8NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D14HPNP-1R8NC
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 2.3A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH4D14HPNP-1R8NC.pdf
Availability of CDRH4D14HPNP-1R8NC
QUANTITY
CDRH4D14HPNP-1R8NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D14HPNP-1R8NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D14HPNP-1R8NC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D14/HP
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±30%
Current Rating2.3A
Current - Saturation2.25A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D14HPNP-1R8NC
Related LinksCDRH4D14H, CDRH4D14HPNP-1R8NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D14HPNP-1R8NC Details Description
Related parts for CDRH4D14HPNP-1R8NC
CONN BACKSHELL DB9 METAL PLATED datasheet.pdf
CONN RECP SCREW MT 4.8MM TAB datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.44A 16 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V Y5V 0201 datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf