Sumida Corporation CDRH4D14HPNP-4R7NC
CDRH4D14HPNP-4R7NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D14HPNP-4R7NC
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.1A 140 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D14HPNP-4R7NC.pdf
Availability of CDRH4D14HPNP-4R7NC
QUANTITY
CDRH4D14HPNP-4R7NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D14HPNP-4R7NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D14HPNP-4R7NC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D14/HP
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D14HPNP-4R7NC
Related LinksCDRH4D14H, CDRH4D14HPNP-4R7NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D14HPNP-4R7NC Details Description
Related parts for CDRH4D14HPNP-4R7NC
TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS L 2500A 600V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 500 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 676FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf