Sumida Corporation CDRH4D14LDNP-100MC
CDRH4D14LDNP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D14LDNP-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.08A 135 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D14LDNP-100MC.pdf
Availability of CDRH4D14LDNP-100MC
QUANTITY
CDRH4D14LDNP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D14LDNP-100MC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D14LDNP-100MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D14/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.08A
Current - Saturation520mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)135 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D14LDNP-100MC
Related LinksCDRH4D14L, CDRH4D14LDNP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D14LDNP-100MC Details Description
Related parts for CDRH4D14LDNP-100MC
CAP CER 9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC PWR MGR HOTSWAP 3-20V 16QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf