Sumida Corporation CDRH4D14NP-150MC
CDRH4D14NP-150MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D14NP-150MC
Brief Description
FIXED IND 15UH 740MA 270 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D14NP-150MC.pdf
Availability of CDRH4D14NP-150MC
QUANTITY
CDRH4D14NP-150MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D14NP-150MC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D14NP-150MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D14
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating740mA
Current - Saturation590mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D14NP-150MC
Related LinksCDRH4D14, CDRH4D14NP-150MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D14NP-150MC Details Description
Related parts for CDRH4D14NP-150MC
CONN PLUG 10POS SEALED MINI UMNL datasheet.pdf
TERM DUAL LVL DK 4Q TS32 PA BG datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
HEADER 16POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
THERMAL PAD H48-6G 20X20X2.5MM datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
100W / 30 OHM EXTERNAL REGEN RES datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf