Sumida Corporation CDRH4D16F/LDNP-100NC
CDRH4D16F/LDNP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D16F/LDNP-100NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 2A 68.2 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH4D16F/LDNP-100NC.pdf
Availability of CDRH4D16F/LDNP-100NC
QUANTITY
CDRH4D16F/LDNP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D16F/LDNP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D16F/LDNP-100NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D16F/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating2A
Current - Saturation400mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)68.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D16F/LDNP-100NC
Related LinksCDRH4D16F/, CDRH4D16F/LDNP-100NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D16F/LDNP-100NC Details Description
Related parts for CDRH4D16F/LDNP-100NC
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CIR BRKR MAGHYDR 2A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 75A D2PAK datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 27.3MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
DIPLEXER 1.5GHZ, 2.4GHZ 2520 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 19POS GOLD datasheet.pdf