Sumida Corporation CDRH4D18CLDNP-100PC
CDRH4D18CLDNP-100PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18CLDNP-100PC
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.2A 110 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH4D18CLDNP-100PC.pdf
Availability of CDRH4D18CLDNP-100PC
QUANTITY
CDRH4D18CLDNP-100PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18CLDNP-100PC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18CLDNP-100PC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18C/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating1.2A
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18CLDNP-100PC
Related LinksCDRH4D18C, CDRH4D18CLDNP-100PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18CLDNP-100PC Details Description
Related parts for CDRH4D18CLDNP-100PC
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf