Sumida Corporation CDRH4D18CLDNP-330PC
CDRH4D18CLDNP-330PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18CLDNP-330PC
Brief Description
FIXED IND 33UH 690MA 327 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D18CLDNP-330PC.pdf
Availability of CDRH4D18CLDNP-330PC
QUANTITY
CDRH4D18CLDNP-330PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18CLDNP-330PC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18CLDNP-330PC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18C/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±25%
Current Rating690mA
Current - Saturation350mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)327 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18CLDNP-330PC
Related LinksCDRH4D18C, CDRH4D18CLDNP-330PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18CLDNP-330PC Details Description
Related parts for CDRH4D18CLDNP-330PC
DIODE GEN PURP 40V 100MA SC59 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWITCH 25W 16ESOP datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf