Sumida Corporation CDRH4D18NP-2R2NC
CDRH4D18NP-2R2NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D18NP-2R2NC
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.32A 75 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D18NP-2R2NC.pdf
Availability of CDRH4D18NP-2R2NC
QUANTITY
CDRH4D18NP-2R2NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D18NP-2R2NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D18NP-2R2NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D18
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating1.32A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D18NP-2R2NC
Related LinksCDRH4D18, CDRH4D18NP-2R2NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D18NP-2R2NC Details Description
Related parts for CDRH4D18NP-2R2NC
DOOR STEEL ECONOMIZER LOUVERED datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf