Sumida Corporation CDRH4D28-3R9NC
CDRH4D28-3R9NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D28-3R9NC
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 1.44A 64.8 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D28-3R9NC.pdf
Availability of CDRH4D28-3R9NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH4D28-3R9NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D28-3R9NC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D28-3R9NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D28
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±30%
Current Rating1.44A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)64.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D28-3R9NC
Related LinksCDRH4D2, CDRH4D28-3R9NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D28-3R9NC Details Description
Related parts for CDRH4D28-3R9NC
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 220MA 180 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOTOR GEARED STEPPER 15MM 15V BI datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 824-896MHZ 8DBI N FML datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.7A 160 MOHM TH datasheet.pdf