Sumida Corporation CDRH4D28CLDNP-101PC
CDRH4D28CLDNP-101PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH4D28CLDNP-101PC
Brief Description
FIXED IND 100UH 610MA 520 MOHM
Datasheet Download
CDRH4D28CLDNP-101PC.pdf
Availability of CDRH4D28CLDNP-101PC
QUANTITY
CDRH4D28CLDNP-101PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH4D28CLDNP-101PC
Internal Part NumberEIS-CDRH4D28CLDNP-101PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH4D28C/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±25%
Current Rating610mA
Current - Saturation300mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)520 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH4D28CLDNP-101PC
Related LinksCDRH4D28C, CDRH4D28CLDNP-101PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH4D28CLDNP-101PC Details Description
Related parts for CDRH4D28CLDNP-101PC
TRANS PNP 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 1/2" datasheet.pdf