Sumida Corporation CDRH5D14HPNP-120NC
CDRH5D14HPNP-120NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D14HPNP-120NC
Brief Description
FIXED IND 12UH 800MA 345 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D14HPNP-120NC.pdf
Availability of CDRH5D14HPNP-120NC
QUANTITY
CDRH5D14HPNP-120NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D14HPNP-120NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D14HPNP-120NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D14/HP
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±30%
Current Rating800mA
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)345 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.240" L x 0.228" W (6.10mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D14HPNP-120NC
Related LinksCDRH5D14H, CDRH5D14HPNP-120NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D14HPNP-120NC Details Description
Related parts for CDRH5D14HPNP-120NC
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 2GB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NC SIM RLLR datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEX ADAPT SMD 2.8" datasheet.pdf