Sumida Corporation CDRH5D14HPNP-7R5NC
CDRH5D14HPNP-7R5NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D14HPNP-7R5NC
Brief Description
FIXED IND 7.5UH 1.1A 210 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D14HPNP-7R5NC.pdf
Availability of CDRH5D14HPNP-7R5NC
QUANTITY
CDRH5D14HPNP-7R5NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D14HPNP-7R5NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D14HPNP-7R5NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D14/HP
Material - CoreFerrite
Inductance7.5µH
Tolerance±30%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.240" L x 0.228" W (6.10mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D14HPNP-7R5NC
Related LinksCDRH5D14H, CDRH5D14HPNP-7R5NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D14HPNP-7R5NC Details Description
Related parts for CDRH5D14HPNP-7R5NC
IC RCVR FSK 915MHZ 5.4V 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" .50MM 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 280 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT SKT datasheet.pdf