Sumida Corporation CDRH5D18NP-150NC
CDRH5D18NP-150NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D18NP-150NC
Brief Description
FIXED IND 15UH 970MA 196 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D18NP-150NC.pdf
Availability of CDRH5D18NP-150NC
QUANTITY
CDRH5D18NP-150NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D18NP-150NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D18NP-150NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D18
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±30%
Current Rating970mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)196 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D18NP-150NC
Related LinksCDRH5D18, CDRH5D18NP-150NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D18NP-150NC Details Description
Related parts for CDRH5D18NP-150NC
IC DSP CONTROLLER 32BIT 400 BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf