Sumida Corporation CDRH5D28-270NC
CDRH5D28-270NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28-270NC
Brief Description
FIXED IND 27UH 850MA 175 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28-270NC.pdf
Availability of CDRH5D28-270NC
QUANTITY
CDRH5D28-270NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28-270NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28-270NC
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance±30%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)175 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28-270NC
Related LinksCDRH5D2, CDRH5D28-270NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28-270NC Details Description
Related parts for CDRH5D28-270NC
CONN HEADER 2POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 40MA 40 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 22AWG 1000' datasheet.pdf
SL SMT RA HDR 30AU 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 100VDC datasheet.pdf
CTV 99C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
RES 100 OHM 5% WW datasheet.pdf
35UF 25V 8X20.5 85C AXI datasheet.pdf