Sumida Corporation CDRH5D28-3R0NC
CDRH5D28-3R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28-3R0NC
Brief Description
FIXED IND 3UH 2.4A 24 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH5D28-3R0NC.pdf
Availability of CDRH5D28-3R0NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH5D28-3R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28-3R0NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28-3R0NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D28
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance3µH
Tolerance±30%
Current Rating2.4A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)24 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28-3R0NC
Related LinksCDRH5D2, CDRH5D28-3R0NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28-3R0NC Details Description
Related parts for CDRH5D28-3R0NC
FIXED IND 5.6UH 260MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG SPST 16-SOIC datasheet.pdf
RES 400 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR DIGITAL WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf