Sumida Corporation CDRH5D28-680NC
CDRH5D28-680NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28-680NC
Brief Description
FIXED IND 68UH 520MA 355 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28-680NC.pdf
Availability of CDRH5D28-680NC
QUANTITY
CDRH5D28-680NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28-680NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28-680NC
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±30%
Current Rating520mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)355 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28-680NC
Related LinksCDRH5D2, CDRH5D28-680NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28-680NC Details Description
Related parts for CDRH5D28-680NC
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FPGA 342 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 2200UF 6.3V 20% 5829 datasheet.pdf
TRANSMITTER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 2KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf