Sumida Corporation CDRH5D28-820NC
CDRH5D28-820NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28-820NC
Brief Description
FIXED IND 82UH 460MA 463 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28-820NC.pdf
Availability of CDRH5D28-820NC
QUANTITY
CDRH5D28-820NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28-820NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28-820NC
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±30%
Current Rating460mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)463 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28-820NC
Related LinksCDRH5D2, CDRH5D28-820NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28-820NC Details Description
Related parts for CDRH5D28-820NC
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC LV OCTAL FET BUS SW 20-TSSOP datasheet.pdf
Connector Plug DVI-D, Dual Link 24 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.190" 5MM 3LD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6.3V JB 01005 datasheet.pdf