Sumida Corporation CDRH5D28NP-100NC
CDRH5D28NP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28NP-100NC
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.3A 65 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH5D28NP-100NC.pdf
Availability of CDRH5D28NP-100NC
QUANTITY
CDRH5D28NP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28NP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28NP-100NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D28
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating1.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)65 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28NP-100NC
Related LinksCDRH5D28, CDRH5D28NP-100NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28NP-100NC Details Description
Related parts for CDRH5D28NP-100NC
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MIXER 1.4-1.55GHZ 28SSO datasheet.pdf
SENSOR HALL EFF MOLDED VANE 3PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 34POS 2.54 datasheet.pdf
HDM 8EAPR160F210F LM/G datasheet.pdf
CAP TRIM 1.5-5PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf