Sumida Corporation CDRH5D28NP-270NC
CDRH5D28NP-270NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28NP-270NC
Brief Description
FIXED IND 27UH 850MA 175 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28NP-270NC.pdf
Availability of CDRH5D28NP-270NC
QUANTITY
CDRH5D28NP-270NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28NP-270NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28NP-270NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±30%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)175 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28NP-270NC
Related LinksCDRH5D28, CDRH5D28NP-270NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28NP-270NC Details Description
Related parts for CDRH5D28NP-270NC
RES SMD 3.4K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP4 datasheet.pdf
IC POST AMP 3.3V MLF33Q-16L datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 940MA 409.2 MOHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf