Sumida Corporation CDRH5D28RNP-5R0NC
CDRH5D28RNP-5R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28RNP-5R0NC
Brief Description
FIXED IND 5UH 1.85A 31.1 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28RNP-5R0NC.pdf
Availability of CDRH5D28RNP-5R0NC
QUANTITY
CDRH5D28RNP-5R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28RNP-5R0NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28RNP-5R0NC
Material - CoreFerrite
Inductance5µH
Tolerance±30%
Current Rating1.85A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)31.1 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28RNP-5R0NC
Related LinksCDRH5D28, CDRH5D28RNP-5R0NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28RNP-5R0NC Details Description
Related parts for CDRH5D28RNP-5R0NC
RES SMD 340K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf