Sumida Corporation CDRH5D28RNP-820NC
CDRH5D28RNP-820NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH5D28RNP-820NC
Brief Description
FIXED IND 82UH 450MA 418.5 MOHM
Datasheet Download
CDRH5D28RNP-820NC.pdf
Availability of CDRH5D28RNP-820NC
QUANTITY
CDRH5D28RNP-820NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH5D28RNP-820NC
Internal Part NumberEIS-CDRH5D28RNP-820NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH5D28R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±30%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)418.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH5D28RNP-820NC
Related LinksCDRH5D28, CDRH5D28RNP-820NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH5D28RNP-820NC Details Description
Related parts for CDRH5D28RNP-820NC
IDC CABLE - HSR20S/AE20G/HSR20S datasheet.pdf
CAP CER 240PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SL 5.08/02/180B 3.2SN GY datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 3W DO216AA datasheet.pdf
4MM DUAL BANANA PLUG, RED datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf