Sumida Corporation CDRH62BNP-331MC-B
CDRH62BNP-331MC-B picture photo
Mfg. Part Number
CDRH62BNP-331MC-B
Brief Description
FIXED IND 330UH 190MA 4.94 OHM
Datasheet Download
CDRH62BNP-331MC-B.pdf
Availability of CDRH62BNP-331MC-B
QUANTITY
CDRH62BNP-331MC-B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH62BNP-331MC-B
Internal Part NumberEIS-CDRH62BNP-331MC-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH62
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating190mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.94 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH62BNP-331MC-B
Related LinksCDRH62BN, CDRH62BNP-331MC-B Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH62BNP-331MC-B Details Description
Related parts for CDRH62BNP-331MC-B
RELAY OPTO 250V 200MA 6-SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 100KSPS 28-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 320MA 770 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN BOX datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf