Sumida Corporation CDRH62BNP-470MC-B
CDRH62BNP-470MC-B picture photo
Mfg. Part Number
CDRH62BNP-470MC-B
Brief Description
FIXED IND 47UH 500MA 690 MOHM
Datasheet Download
CDRH62BNP-470MC-B.pdf
Availability of CDRH62BNP-470MC-B
QUANTITY
CDRH62BNP-470MC-B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH62BNP-470MC-B
Internal Part NumberEIS-CDRH62BNP-470MC-B
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)690 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH62BNP-470MC-B
Related LinksCDRH62BN, CDRH62BNP-470MC-B Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH62BNP-470MC-B Details Description
Related parts for CDRH62BNP-470MC-B
RES 1.07K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf