Sumida Corporation CDRH6D12NP-470NC
CDRH6D12NP-470NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D12NP-470NC
Brief Description
FIXED IND 47UH 500MA 675 MOHM
Datasheet Download
CDRH6D12NP-470NC.pdf
Availability of CDRH6D12NP-470NC
QUANTITY
CDRH6D12NP-470NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D12NP-470NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D12NP-470NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D12
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±30%
Current Rating500mA
Current - Saturation550mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)675 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D12NP-470NC
Related LinksCDRH6D12, CDRH6D12NP-470NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D12NP-470NC Details Description
Related parts for CDRH6D12NP-470NC
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 3-31V 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf