Sumida Corporation CDRH6D26NP-100NC
CDRH6D26NP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D26NP-100NC
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.5A 71 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH6D26NP-100NC.pdf
Availability of CDRH6D26NP-100NC
QUANTITY
CDRH6D26NP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D26NP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D26NP-100NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D26
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)71 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D26NP-100NC
Related LinksCDRH6D26, CDRH6D26NP-100NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D26NP-100NC Details Description
Related parts for CDRH6D26NP-100NC
CAP POLYMER 220UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CARD RACK EIA W/BACKPLN 16POS datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
KIT REF AVB W/4 XS1-G-DK datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD620 SOIC datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf