Sumida Corporation CDRH6D26NP-390NC
CDRH6D26NP-390NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D26NP-390NC
Brief Description
FIXED IND 39UH 750MA 223 MOHM
Datasheet Download
CDRH6D26NP-390NC.pdf
Availability of CDRH6D26NP-390NC
QUANTITY
CDRH6D26NP-390NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D26NP-390NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D26NP-390NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D26
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±30%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)223 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D26NP-390NC
Related LinksCDRH6D26, CDRH6D26NP-390NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D26NP-390NC Details Description
Related parts for CDRH6D26NP-390NC
MOSFET P-CH 30V 4.7A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT883 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 672UBGA datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180D 1ST datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV 6CH SPI 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.1A 102.8 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf