Sumida Corporation CDRH6D26NP-560NC
CDRH6D26NP-560NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D26NP-560NC
Brief Description
FIXED IND 56UH 650MA 340 MOHM
Datasheet Download
CDRH6D26NP-560NC.pdf
Availability of CDRH6D26NP-560NC
QUANTITY
CDRH6D26NP-560NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D26NP-560NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D26NP-560NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D26
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±30%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D26NP-560NC
Related LinksCDRH6D26, CDRH6D26NP-560NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D26NP-560NC Details Description
Related parts for CDRH6D26NP-560NC
ADD-A-RACK FOR SERIES 60 CABINET datasheet.pdf
TERM SH LOCK/FORK NY 22-18AWG #6 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO204AC datasheet.pdf
RES 200 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS CABLE SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG GREEN 100' datasheet.pdf