Sumida Corporation CDRH6D28-7R3NC
CDRH6D28-7R3NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D28-7R3NC
Brief Description
FIXED IND 7.3UH 2.1A 54 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH6D28-7R3NC.pdf
Availability of CDRH6D28-7R3NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH6D28-7R3NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D28-7R3NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D28-7R3NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D28
Material - CoreFerrite
Inductance7.3µH
Tolerance±30%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)54 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D28-7R3NC
Related LinksCDRH6D2, CDRH6D28-7R3NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D28-7R3NC Details Description
Related parts for CDRH6D28-7R3NC
IC SYNC FIFO 8KX18 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.6A SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 .800A datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC MODULE SERIAL TO ETHERNET datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf