Sumida Corporation CDRH6D28-8R6NC
CDRH6D28-8R6NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D28-8R6NC
Brief Description
FIXED IND 8.6UH 1.85A 58 MOHM
Datasheet Download
CDRH6D28-8R6NC.pdf
Availability of CDRH6D28-8R6NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH6D28-8R6NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D28-8R6NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D28-8R6NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D28
Material - CoreFerrite
Inductance8.6µH
Tolerance±30%
Current Rating1.85A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)58 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D28-8R6NC
Related LinksCDRH6D2, CDRH6D28-8R6NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D28-8R6NC Details Description
Related parts for CDRH6D28-8R6NC
CONN DUST COVER 10POS FEED THRU datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LABEL ID TAMPER PROOF 19.1X6.4MM datasheet.pdf
CONN DIN M FEMALE 42CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 15K OHM 10SIP datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 36 AWG 100 FT BK datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf