Sumida Corporation CDRH6D38-680NC
CDRH6D38-680NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D38-680NC
Brief Description
FIXED IND 68UH 750MA 234 MOHM
Datasheet Download
CDRH6D38-680NC.pdf
Availability of CDRH6D38-680NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH6D38-680NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D38-680NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D38-680NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D38
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±30%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)234 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D38-680NC
Related LinksCDRH6D3, CDRH6D38-680NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D38-680NC Details Description
Related parts for CDRH6D38-680NC
IC REG BUCK INV 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 800MA 370 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.05W CST3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
SPDT ROCKER SWITCH datasheet.pdf
AB 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 25A PNL MNT datasheet.pdf