Sumida Corporation CDRH6D38NP-470NC
CDRH6D38NP-470NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH6D38NP-470NC
Brief Description
FIXED IND 47UH 950MA 155 MOHM
Datasheet Download
CDRH6D38NP-470NC.pdf
Availability of CDRH6D38NP-470NC
QUANTITY
CDRH6D38NP-470NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH6D38NP-470NC
Internal Part NumberEIS-CDRH6D38NP-470NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH6D38
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±30%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)155 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH6D38NP-470NC
Related LinksCDRH6D38, CDRH6D38NP-470NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH6D38NP-470NC Details Description
Related parts for CDRH6D38NP-470NC
Crystal 10.0000MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TWEEZER POINTED SSBB 5.51" datasheet.pdf
RETAINER ELASTIC 1.25" datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16-DIP datasheet.pdf
RES 180 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 16LFCSP datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 750MM X 500MM datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf