Sumida Corporation CDRH8D28HPNP-470NC
CDRH8D28HPNP-470NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D28HPNP-470NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 1A 345 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH8D28HPNP-470NC.pdf
Availability of CDRH8D28HPNP-470NC
QUANTITY
CDRH8D28HPNP-470NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D28HPNP-470NC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D28HPNP-470NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D28/HP
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±30%
Current Rating1A
Current - Saturation1.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)345 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D28HPNP-470NC
Related LinksCDRH8D28H, CDRH8D28HPNP-470NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D28HPNP-470NC Details Description
Related parts for CDRH8D28HPNP-470NC
BANANA PLUG/FUSE HOLDER 36" RED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 10A D-PAK datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V RADIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
COVER, PLUG datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf