Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-270MCM
CDRH8D38/ANP-270MCM picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-270MCM
Brief Description
FIXED IND 27UH 1.11A 125 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-270MCM.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-270MCM
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-270MCM Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-270MCM
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-270MCM
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating1.11A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)125 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-270MCM
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-270MCM Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-270MCM Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-270MCM
IC V-FREQ/FREQ-V CONV 14SOIC datasheet.pdf
HDC-KIT-HA 04.402 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CAL I2C 16-VFQFPN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf