Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-390MC
CDRH8D38/ANP-390MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-390MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 890MA 171.3 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-390MC.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-390MC
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-390MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-390MC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-390MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D38/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating890mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)171.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-390MC
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-390MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-390MC Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-390MC
CABLE 5POS STRAIGHT PLUG 5M datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 11POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONNECTOR 64POS RA TERM DIN datasheet.pdf