Sumida Corporation CDRH8D38/ANP-470MCM
CDRH8D38/ANP-470MCM picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D38/ANP-470MCM
Brief Description
FIXED IND 47UH 780MA 225 MOHM
Datasheet Download
CDRH8D38/ANP-470MCM.pdf
Availability of CDRH8D38/ANP-470MCM
QUANTITY
CDRH8D38/ANP-470MCM Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D38/ANP-470MCM
Internal Part NumberEIS-CDRH8D38/ANP-470MCM
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating780mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)225 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D38/ANP-470MCM
Related LinksCDRH8D38/, CDRH8D38/ANP-470MCM Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D38/ANP-470MCM Details Description
Related parts for CDRH8D38/ANP-470MCM
CONN PLUG 10POS METRIMATE INLINE datasheet.pdf
CONN PC/104 THREADED STANDOFF datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY MOD PLUGS 5' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11 OHM 1% 20W datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 ACCESSORY datasheet.pdf
TERMINAL QL3 JUMPER BAR FOR ST5 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf